1. Загальні положення
1.1. Громадська рада Комунальної установи Богодухівський геріатричний пансіонат (далі - Громадська рада) - це громадський дорадчий орган, що формується з представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення нагальних питань в процесі надання соціальних послуг підопічним установи, забезпечення сприятливих умов їх проживання, соціально-побутового, медичного обслуговування тощо.
1.2. У своїй діяльності Громадська рада керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України та іншими нормативно- правовими актами, які регулюють діяльність установи та цим положенням.
2. Мета, завдання і принципи діяльності Громадської ради
2.1. Метою діяльності Громадської ради є забезпечення соціальної захищеності громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.
2.2. Основними завданнями Громадської ради є:
- співпраця з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, організаціями, підприємствами, установами, громадськими організаціями осіб з інвалідністю та ветеранів, окремими громадянами, що спрямована на покращення умов обслуговування, проживання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.
- попередження виникнення проблемних питань та складних ситуацій;
- залучення громадськості та окремих громадян до вирішення проблем щодо якості надання соціальних послуг (психологічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних тощо);
- сприяння зміцненню матеріально-технічної, лікувально-оздоровчої бази Комунальної установи Богодухівський геріатричний пансіонат;
- організація культурно-просвітницької та оздоровчо-реабілітаційної роботи серед підопічних установи.
2.3. Громадська рада діє на засадах:
- пріоритету дотримання прав людини,
- поєднання інтересів особи та суспільства;
- колегіальності ухвалення рішень;
- добровільності і рівноправності членства;
- законності та гласності.
3. Створення Громадської ради та організація її діяльності
3.1. Громадська рада створюється за рішенням Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.
3.2. Громадська рада формується у складі 5-ти осіб з представників місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів, окремих громадян, керівника установи.
3.3. Члени Громадської ради працюють на громадських засадах.
3.4. Робота Громадської ради планується довільно. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але не менше ніж один раз у квартал. Засідання можуть проводитись також на вимогу третини і більше її членів. Засідання Громадської ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів. Рішення Громадської ради приймається більшістю голосів.
3.5. Громадська рада інформує про свою діяльність у доступній формі на зборах, у засобах масової інформації, на сайті установи тощо.
3.6. Рішення Громадської ради (у вигляді протоколу) в 7-денний термін доводиться до відома колективу установи, громадськості. Його виконання організовується членами Громадської ради.
3.7. Протоколи засідання Громадської ради зберігаються у голови Громадської ради протягом трьох років.
3.8. Не допускається втручання членів Громадської ради в лікувально- діагностичний, реабілітаційний процес, фінансово-господарську діяльність тощо відповідно до чинного законодавства.
4. Права Громадської ради
4.1. Громадська рада має право:
- проводити моніторинг щодо вивчення стану надання соціальних послуг та обслуговування підопічних, організації діяльності установи та їх поліпшення;
- вносити на розгляд директора установи, загальних зборів трудового колективу установи, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, пропозицій щодо забезпечення належних умов проживання, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги підопічним установи, зміцнення матеріально-технічної та лікувально-оздоровчої бази установи.
- сприяти залученню додаткових джерел фінансування установи;
- вживати заходів по зміцненню матеріально-технічної бази установи;
- брати участь у розгляді звернень громадян та організацій з питань, що стосуються роботи Комунальної установи Богодухівський геріатричний пансіонат, з метою сприяння їх вирішенню у встановленому порядку.