Медичне обслуговування у пансіонаті здійснюється шляхом провадження господарської діяльності з медичної практики первинного рівня. Первинна лікувально-профілактична допомога передбачає консультацію лікаря, просту діагностику та лікування основних найпоширеніших захворювань, травм та отруєнь, профілактичні заходи, направлення підопічного для надання спеціалізованої і високоспеціалізованої допомоги.
Медичне обслуговування включає в себе:
- постійне спостереження за станом здоров'я підопічних;
- регулярні обходи медичним персоналом усіх кімнат, де проживають мешканці пансіонату;
- медичний огляд підопічних, що звернулися за допомогою;
- проведення необхідного лікування із забезпеченням підопічних життєво необхідними ліками;
- організацію консультативної допомоги фахівцями лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я;
- лікувальне харчування;
- трудову терапію тощо.
Один раз на рік проводиться поглиблений медичний огляд усіх підопічних із залученням лікарів-спеціалістів: окуліста, отоларинголога, невропатолога, терапевта, хірурга, гінеколога, стоматолога, проведення флюорографії. На кожного підопічного ведеться медична картка, до якої вносяться всі дані про стан його здоров’я протягом періоду перебування в пансіонаті, лікування, консультації, а також результати об’єктивних, функціональних, рентгенологічних, лабораторних та інших обстежень.
Реабілітаційні послуги особам з інвалідністю надаються на безоплатній основі відповідно до індивідуальної програми реабілітації. Підопічні пансіонату забезпечуються технічними засобами реабілітації за рахунок коштів державного бюджету через органи соціального захисту населення за місцем знаходження інтернатної установи, де вони проживають. Забезпечення підопічних технічними засобами реабілітації (протезно-ортопедичними виробами, в тому числі ортопедичним взуттям, засобами пересування, допоміжними засобами особистого захисту, догляду та для ходіння) здійснюється відповідно до Інструкції про порядок забезпечення населення України технічними засобами реабілітації.
3 метою запобігання інфекційним захворюванням у пансіонаті проводяться протиепідемічні та санітарно-гігієнічні заходи. Вони включають: виявлення, облік та ізоляцію всіх інфекційних та з лихоманкою хворих, з неясним діагнозом з наступною госпіталізацією їх у спеціальний лікувальний заклад, а також спостереження за особами, які були у контакті з хворими; проведення заходів з попередження поширення інфекційних захворювань і обробка інфекційного вогнища, санація бацилоносіїв; поточну дезінфекцію; санітарну обробку підопічних при прийнятті їх в установу, дезінфекцію всіх речей і предметів особистого користування; здійснення додаткових санітарно-протиепідемічних заходів після госпіталізації хворого на інфекційну хворобу; забезпечення пансіонату повним комплектом дезінфікуючих засобів, їх правильне зберігання і використання; контроль за проходженням працівниками перевірки на бацилоносіння відповідно до Інструкції з проведення обов'язкових медичних обстежень осіб.